سرخط خبرها
  • تاریخ انتشار : 1400/09/16 - 11:17
  • تعداد بازدید خبر : 1506
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بازرس‌کل استان زنجان: بازرسی در خط اول مبارزه با فساد است

جلسه شورای قضایی استان زنجان با حضور بازرس‌کل استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بازرسی‌کل استان زنجان؛ ابوالفضل خمسه بازرس‌کل استان در ابتدای جلسه شورای قضایی استان با ارایه گزارش اجمالی، عملکرد بازرسی زنجان و وضعیت دستگاه‌های استان را تشریح کرد.

رییس شورای دستگاه‌های نظارتی استان زنجان ضمن اشاره به رشد 327 درصدی در اثربخشی‌های ریالی شش‌ماهه نخست سال جاری با عددی معادل 742 میلیاردتومان در مقایسه با کل سال 1399 اظهار داشت، بازرسی استان با تلاش شبانه روزی، عملکرد خود را محدود به برنامه‌های مدون و ابلاغی نکرده و با انجام فعالیت‌های دیگر تلاش می‌کند تا با شناسایی منابع حبس شده در حوزه‌های ریالی، عمرانی، اراضی و... با آزادسازی آن‌ها زمینه‌های ارتقا در شاخص‌های عملکردی استان و پویایی آن را فراهم کند.

در ادامه جلسه رییس‌کل دادگستری استان زنجان تأکید کرد: امروز برخورد با فساد به یک باور و مطالبه عمومی تبدیل شده است که بازرسی استان در خط اول مبارزه با فساد قرار دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی‌ گفت: اگر در انجام وظایف تفکر بسیجی حاکم باشد انحراف نخواهیم داشت و افتخار ما این است که همه بسیجی هستیم و امیدواریم با حرکت در این مسیر خلاء‌ها را برطرف نماییم.

وی با بیان اینکه سازمان بازرسی به عنوان دیده‌بان بر امر نظارت و بازرسی بر دستگاه‌ها است اضافه کرد: اقدامات خوب و بازرسی‌های اثرگذار بازرسی‌کل استان بر دستگاه‌ها با توجه به گزارش بازرس‌کل استان قابل دفاع و جای تقدیر دارد اگر چه هنوز هم شاهد برخی سوءجریانات و انحرافاتی در تعدادی از دستگاه‌ها هستیم.

رییس شورای قضایی استان زنجان موضوع برخورد با فساد را از وظایف مهم و اصلی سازمان بازرسی برشمرد و بیان کرد: در نظارت و بازرسی بایستی متفاوت از گذشته باشیم و در نظارت بایستی به هنگام، پیشگیرانه، سریع و اثربخش عمل نمایم .

اسماعیل صادقی نیارکی در ادامه پیرامون رسیدگی به گزارش‌های بازرسی‌کل استان اظهار داشت: در اجرای ماده 6 قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور گزارش‌های سازمان بازرسی در مراجع قضایی بایستی خارج از نوبت و حداکثر ظرف مدت 3 ماه رسیدگی شود .

فرزانه سادات سجادی
تهیه کننده:

فرزانه سادات سجادی