سرخط خبرها
  • تاریخ انتشار : 1400/10/22 - 12:58
  • تعداد بازدید خبر : 89
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
بازرس‌کل قضایی استان قزوین در شبکه استانی مطرح کرد:

تخطی از قانون عامل اصلی برخی انحراف‌ مدیران است

دکتر عبدالله آقاعلیخانی، بازرس‌کل قضایی استان قزوین در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با بیان اینکه تخطی از قانون عامل اصلی انحراف‌های مدیران سازمان‌هاست گفت: مدیران باید با قوانین دستگاه مربوطه اطلاع داشته باشند، اما متأسفانه بسیاری از انتصاب‌ها سیاسی است و مدیر منصوب شده به دلیل آشنا نبودن به قوانین مرتکب تخلف می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی بازرسی‌کل استان قزوین، آقاعلیخانی با اشاره به ضرورت احراز صلاحیت اخلاقی، علمی و اجرایی و فنی، تصریح کرد: در انتصابات مدیران صرفا صلاحیت‌های اخلاقی مورد بررسی می‌گیرد؛ لذا برای بررسی سایر صلاحیت‌ها نیازمند اصلاح مقررات هستیم، از این رو مدیران جدیدالانتصاب در استان باید تمامی ابعاد و شاخص‌های مدیریتی را در خود تقویت نمایند.

وی با بیان اینکه شهرداری، بیشترین شکایت‌ها و پرونده‌های تشکیل شده در این سازمان را به خود اختصاص داده است افزود: بعد ار شهرداری، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهادکشاورزی، صنعت و معدن و دانشگاه علوم پزشکی بالاترین آمار شکایت‌های مطرح شده در بازرسی‌کل استان قزوین  هستند.

آقاعلیخانی ادامه داد: عمده‌ی گزارش‌های ثبت شده در سامانه رسیدگی به شکایات مربوط به سازمان‌هایی است که مراجعات بیشتر و خدمات متنوع‌تری ارائه می‌دهند.

بازرس‌کل استان قزوین خاطرنشان کرد: امسال ۷۰ نفر از طرف سازمان بازرسی استان قزوین به هیأت‌های تخلفات و حدود ۵۰ نفر هم به مراجع قضایی برای برخورد قانونی معرفی شده‌اند.

مدیر ارشد نظارتی استان با تاکید بر توجه دقیق مدیران به گزارش‌های هشداری سازمان بازرسی، افزود: هدف اصلی سازمان بازرسی در وحله اول پیشگیری از وقوع تخلف و جرم در دستگاه‌های اجرایی است که بدین منظور گزارش‌های هشداری متعددی به سازمان‌های مختلف در استان ارسال شده است و چنانچه دستگاهی به این هشدار‌ها توجه نکرده و ترک وظیفه کند، مشمول برخورد قانونی می‌شود.

بازرس‌کل قضایی استان قزوین با اشاره به تغییر کاربری‌های غیر مجاز در استان تصریح کرد: امسال بیش از هزار و ۳۰۰ مورد تغییر کاربری در استان قزوین شناسایی شده است، که از این تعداد تا به امروز به ۹۰۰ پرونده تغییر کاربری رسیدگی شده است.

 

فرزانه سادات سجادی
تهیه کننده:

فرزانه سادات سجادی